Kulturní akceNovinky z Wolmyeongdong

Festival královny květin ve Wolmyeongdong

Předseda Jung Myung Seok pořádá výstavu svých přísloví

▲ Dav lidí u vchodu Wolmyeongdong během květinového festivalu v roce 2015

Jung Myung Seok, předseda Křesťanské Evangelické Mise (CGM), uspořádal slavnostní zahájení květinového festivalu 2. května 2015. Rekreační centrum Wolmyeongdong uspořádalo akci v hlavní části přírodního chrámu v Jinsan. Festival trval do 10. května 2015.

V zahajovacím ceremoniálu jste mohli vidět projekci videí, orchestrální představení a řadu dalších zajímavých vystoupeních.

Davy lidí se sešli v Wolmyeongdong

Měsíc květen je skutečně královnou všech ročních období! Po celou dobu festivalu připomínal přírodní chrám nádhernou malbu plnou rozkvetlých květů. V centru dění byly především lidé, kteří jsou bezpochyby ty nejkrásnější ze všech květin v přírodě. Účastníci si užívali velkoleposti přírody a s radostí a vděčností vzdali slávu Bohu.

Vrcholem festivalu Květinové královny bylo několik nádherně rozkvetlých třešní, které se nacházejí za domem Svatého Syna. Rekreační středisko Wolmyeongdong tam mimo jiné vytvořilo i foto koutek, kde se lidé mohli na památku vyfotit.

Říká se, že pár krajíců chleba je lepší než zpěv ptáků. A proto CGM poskytl všem i bezplatný oběd. Dokážete si asi představit tu frontu.

Výstava přísloví

Předseda Jung Myung Seok napsal za život několik přísloví a dnes některé z nich představil na své výstavě. Ve svých příslovích třeba přirovnává život ke květinám.

“Květy jsou krásné jenom na chvíli a potom uschnou. Stejně tak  je to i s naším životem. Život je neuvěřitělně krátký a končí v marnivosti. ” – Jung Myung Seok

24-letý vůdce mládežnické skupiny z Yongin řekl: “Ačkoli jsou květiny velmi krásné, hodně rychle uvadnou. Uvědomil jsem si tak, že i můj život skončí rychle a měl bych ho tak prožít co nejlépe.”

Výstava přísloví se zaměřila především na hodnotu života a přijímání spásy. Přísloví popisovala hodnotu víry a lásky k Bohu, která trvá věčně. Právě tato přísloví přitáhla pozornost mnoha návštěvníků.

Fotbalový turnaj

Jako další na programu byl fotbalový turnaj. CGM každoročně spolupracuje s rekreačním střediskem na konání květinového festivalu. Květinový festival je událostí, při které se lidé z Koreje a po celém světě setkávají, aby si mohli společně užít nebeské dary. Wolmyeongdong je místem, kde se můžete nadejchat čerstvého vzduchu a kochat se nádhernou přírodou. Lidé se mohou bavit zatímco dávají slávu Bohu prostřednictvím různých představení, chvály a sportu.

Lee Won-young (32),fotbalista, který se třeba objevil v populárním korejském televizním pořadu Star King, řekl: “Uspěl jsem, protože jsem měl tu možnost se učit od Jung Myung Seok.”

Lee byl hlavním hrdinou festivalu. Před začátkem slavnostního zahájení květinového festivalu vystoupil na jevišti a předvedl řadu obtížných triků s fotbalovým míčem.

Co nejvíc motivovalo Lee Won-young?

Jeho motivací se stalo jedno z Jungových přísloví: “Pokud se budeš snažit, tak zvládneš cokoliv. Ale pokud pro to nic neuděláš, tak nic nezískáš.” Dále ještě podotkl: “Udělal jsem všechno proto, abych toto přísloví uvedl do praxe. Kdykoli se mi něco připletlo do cesty, tak jsem si vzpomněl na tohle přísloví a bojoval jsem dál.”

Jednou Jung Myung Seok řekl: “Bůh dal všem neomezený potencionál. Budeme-li tedy na sobě neustále pracovat, můžeme se stát superhrdinami. Pokud to budeme opravdu chtít, tak můžeme ukázat co v nás je a překonat svůj limit.” Právě tohle přísloví pomohlo Lee vymanit se z davu a dokázat to, co ostatní nemohli.

Lee Won-young byl jeden ze soutěžících v talentové show Star King. Tenkrát se o něm říkalo, že má magnetické čelo krále. Součástí jeho vystoupení bylo i žonglování a tím, že se sám pokusil překonat svůj limit, se stal horkým tématem rozhovoru.

Na otázku, co by chtěl v budoucnu dělat, odpověděl: “Dokázal jsem dobře balancovat míče a jiné předměty na čele. Přál bych si tak pomoct dospívajícím dětem, kteří nejsou schopni najít životní rovnováhu a učit je, jak ji najít. Také bych je rád představil Jung Myung Seok, který byl mým učitelem a díky, kterému jsem dnes tam, kde jsem.”

Inspired? Tell us how you feel!