Kulturní akceNovinky z Wolmyeongdong

Letní soustředění 2015: Zvedněte stožár a napněte Pánovu plachtu!

Zvedněte stožár a napněte Pánovu plachtu!

Wolmyeongdong, jindy poměrně klidné místo, se náhle zaplnilo davem studentů a pracujích dospělích, kteří dorazili na letní soustředění ve Wolmyeongdong pořádané Křesťanskou evangelickou misí.
Letní soustředění pro rok 2015 bylo málem zrušeno kvůli Respiračnímu syndromu na Středním východě (MERS). MERS polevil v Koreji těsně před začátkem letoštního soustředění. Měli jsme tak, co dělat, abychom všechno včas připravili. Bohužel kvůli nedostatku času se většina členů z ostatních zemích nemohla letoštního ročníku zúčastnit.

Pastor Jung Myeong Seok si letos vybral vskutku neobvyklé téma, které znělo asi takto: ‘Zvedněte stožár a napněte Pánovu plachtu’. V jeho přednášce se zmínil i o tom, jak důležité je žít život, jehož středem je jenom Pán. Chtěl se tak ujistit, že budeme vnímat Pána jako kompas, který nás naviguje a provází životem. Každý ze zúčastněných vyjádřil své nadšení a dal slávu Bohu.

Ve vodním parku Wolmyeong si zase pro změnu členové připravili různé akce a hry. V duchu letoštního tématu si společně postavili loď s plachtou a pustili ji na vodu. Mohli si tak na chvíli oddechnout a schovat se před neustupujícími slunečními paprsky.

Slovo a přísloví pro letoštní ročník

Po celém Wolmyeongdong jste mohli vidět letoštní přísloví a umělecká díla, které napsal a nakreslil Pastor Jung. Členové tak měli možnost si je prohlédnout a zamyslet se nad jejich významem. V údolí hory Indae, Darigol a i u skály Dlouhověkosti jste mohli najít pár lidí, kteří předčítali jednotlivá přísloví. Všichni přítomní tak naslouchali s velkým zájmem a ještě dlouho poté nad nimi přemýšleli.

Soustředění se konalo pro každou věkovou skupinu zvlášt: 8. srpna pro žáky středních škol, 13. srpna pro žáky prvního stupně základních škol, 15. srpna pro starší členy, 22. srpna pro rodiny a 28. srpna pouze pro děti.

Doufám, že všichni členové Křesťanské evangelické mise tu načerpali novou sílu v duchu, duši i těle a budou tak i nadále žít a smýšlet jako Pán.

Inspired? Tell us how you feel!